ÇANAKKALE İL KOORDİNASYON ZİYARETİ

Çanakkale’de düzenlenecek olan konuk sanatçı programı öncesinde, programı yürütecek sanatçı Nezaket Ekici ile birlikte, 7-9 Ağustos 2019 tarihlerinde Çanakkale’de il koordinasyon toplantıları düzenlendi.

Toplantıların amacı, Çanakkale İl Tanıtım Toplantısı’nın sonuçlarını değerlendirmek ve ilde gerçekleşecek konuk sanatçı programı için gerekli hazırlıkları yapmanın yanı sıra, ilerideki iş birliği olanakları ve projenin sürdürülebilirliği hakkında görüşmek için ilgili kurum/ kuruluşların ziyaret edilmesiydi.

Çanakkale’de 2014 yılında bir sergi vesilesiyle bulunmuş ve kadın gruplarıyla performans atölyesi gerçekleştirmiş olan Ekici, 8-9 Ağustos tarihli ziyaretinde, Troya Ören yeri, yeni açılan Troya Müzesi ve Troas Bölgesi’ne odaklandı. Ziyaretinde kendisine Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi adına Dr. Öğretim Üyesi Seyhan Boztepe ve Troya Kazı Başkanı Prof. Rüstem Aslan eşlik ettiler. Ekici, Troya Ören Yeri ve Troya Müzesi’ni Prof. Rüstem Aslan’ın anlatımıyla gezdi. Ayrıca, Çanakkale’den Assos’a kadar olan bölgeyi de ziyaret etti.

 "Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla K2 Çağdaş Sanat Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir."