ÇANAKKALE İL KOORDİNASYON ZİYARETİ

Çanakkale’de düzenlenecek olan konuk sanatçı programı öncesinde, programı yürütecek sanatçı Nezaket Ekici ile birlikte, 7-9 Ağustos 2019 tarihlerinde Çanakkale’de il koordinasyon toplantıları düzenlendi.

Toplantıların amacı, Çanakkale İl Tanıtım Toplantısı’nın sonuçlarını değerlendirmek ve ilde gerçekleşecek konuk sanatçı programı için gerekli hazırlıkları yapmanın yanı sıra, ilerideki iş birliği olanakları ve projenin sürdürülebilirliği hakkında görüşmek için ilgili kurum/ kuruluşların ziyaret edilmesiydi.

Çanakkale’de 2014 yılında bir sergi vesilesiyle bulunmuş ve kadın gruplarıyla performans atölyesi gerçekleştirmiş olan Ekici, 8-9 Ağustos tarihli ziyaretinde, Troya Ören yeri, yeni açılan Troya Müzesi ve Troas Bölgesi’ne odaklandı. Ziyaretinde kendisine Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi adına Dr. Öğretim Üyesi Seyhan Boztepe ve Troya Kazı Başkanı Prof. Rüstem Aslan eşlik ettiler. Ekici, Troya Ören Yeri ve Troya Müzesi’ni Prof. Rüstem Aslan’ın anlatımıyla gezdi. Ayrıca, Çanakkale’den Assos’a kadar olan bölgeyi de ziyaret etti.

 "Bu yayın Avrupa Birliği’nin yardımıyla hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Koordinatör Faydalanıcı K2 ÇAĞDAŞ SANAT DERNEĞİ sorumlu olup, herhangi bir şekilde AB’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığının görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz. | This publication has been prepared with the financial support of the European Union. K2 Contemporary Art Association is the sole responsible of the content of this publication, the content cannot be interpreted as reflecting the opinions of the EU in any way."