HATAY İL TANITIM TOPLANTISI

Daire Konuk Sanatçı Programı’nın Hatay’daki tanıtım toplantısı, 7 Ekim 2019 Pazartesi günü UNESCO Hatay Gastronomi Evi’nde gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısı, proje ortağı Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Maden’in açılışı konuşmasıyla başladı. Maden’i takiben, K2 Çağdaş Sanat Derneği Başkanı Ayşegül Kurtel, proje hakkında bilgi verdi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin desteğinin projenin amacına son derece uygun olduğunu ifade ederek teşekkürlerini iletti. Ardından, projenin iletişim uzmanı Begüm Tatari, projeye ilişkin bir sunum yaptı.

Toplantıya, Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ülkü Tecimen, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Edip Kadıoğlu; Hatay İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Emel Polat, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri; resim, edebiyat, mozaik, tezhip gibi farklı disiplinlerden sanatçılar ve çok sayıda basın mensubu katılım gösterdi. Katılımcı konuk sanatçıların belirlenmesi için yapılan açık çağrıya Hatay’dan başvuran ve İstanbul konuk sanatçı programına katılmak üzere seçilen Ahmet Mansuroğlu da katılımcılar arasındaydı.

Toplam 42 kişinin katılımı ve yoğun ilgisiyle gerçekleşen toplantının sonunda konuşmacılar, katılımcıların kendilerine yönelttiği soruları yanıtladılar. Büyükşehir Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Üniversite temsilcileri, proje için gerekli her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ettiler. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile sanatçılar, projeye dahil olma ve/ veya katkı sağlama yönündeki isteklerini dile getirdiler."Bu yayın Avrupa Birliği’nin yardımıyla hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Koordinatör Faydalanıcı K2 ÇAĞDAŞ SANAT DERNEĞİ sorumlu olup, herhangi bir şekilde AB’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığının görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz. | This publication has been prepared with the financial support of the European Union. K2 Contemporary Art Association is the sole responsible of the content of this publication, the content cannot be interpreted as reflecting the opinions of the EU in any way."