HATAY KONUK SANATÇI PROGRAMI

Daire Hatay Konuk Sanatçı Programı, 3-11 Şubat 2020 tarihlerinde, sanatçı Gülçin Aksoy’un yürütücülüğünde, sanatçılar Tuğçe Ulugün Tuna, Harika Esra Oskay-Malicki ve Erdal Sezer’in katılımıyla, proje ortağı Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle gerçekleşti.

Konuk sanatçılar, programın ilk günlerinde Hatay Arkeoloji Müzesi, Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi, tarihi Titus Tüneli ve Uzun Çarşı gibi Hatay’ın tarihi ve kültürel unsurlarını ziyaret ettiler. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin HATMEK Kurs Merkezi’nde kendilerine tahsis edilen odayı, program süresince atölye olarak kullandılar.

Resim, görsel sanatlar, çağdaş dans gibi farklı disiplinlerden dört konuk sanatçı, Hatay’da geçirdikleri bir haftalık süre boyunca şehrin tarihi, doğal, kültürel ve sosyal özelliklerinden etkilenerek ve kişisel deneyimlerinden hareketle çeşitli çalışmalar ürettiler. İstanbul, Çanakkale ve Ankara’dan Hatay’a gelen konuk sanatçıların yaptığı bu çalışmalar, 10 Şubat’ta HATMEK konferans salonunda sunuldu.

 

Yorum Yok

Bir Yorum Bırak

Bu yayın Avrupa Birliği’nin yardımıyla hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Koordinatör Faydalanıcı K2 ÇAĞDAŞ SANAT DERNEĞİ sorumlu olup, herhangi bir şekilde AB’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığının görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz. daire.org.tr adresinde yayınlanan her türlü bilgi ve belge Koordinatör Faydalanıcı K2 Çağdaş Sanat Derneği tarafından sağlanmıştır. ©2021 Tüm hakları saklıdır. | This publication has been prepared with the financial support of the European Union. K2 Contemporary Art Association is the sole responsible of the content of this publication, the content cannot be interpreted as reflecting the opinions of the EU in any way. All information and documents published on daire.org.tr have been provided by Coordinator Beneficiary K2 Contemporary Art Association. ©2021 All rights reserved.