İSTANBUL İL TANITIM TOPLANTISI

Daire Konuk Sanatçı Programı’nın İstanbul’daki tanıtım toplantısı 26 Eylül 2019 tarihinde Beyoğlu Belediyesi’nin Meclis Salonu’nda, Proje Koordinatör Asistanı Recep Tuna’nın açılış ve teşekkür konuşması ile başladı. Projeksiyon ile perdeye yansıtılan proje sunumunun ardından katılımcıların soruları detaylıca yanıtlandı.

Toplantıya Beyoğlu Belediyesi Dış İlişkiler Koordinatörü Melis Kaplangı, Anadolu Kültür temsilcileri Asena Günal ve Aysu Arıcan, Arada Derneği Sanat Yöneticisi Saime Bozkurt ve Atölye Prototipleme Laboratuarı Sorumlusu Mertcan Avcı katılım gösterdi. Toplam 12 kişiden oluşan katılımcılar arasında Daire Konuk Sanatçı Programı katılımcı sanatçılarını belirlemek üzere yapılan açık çağrıya İstanbul’dan başvuru yapan ve programa katılmak üzere seçilen Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı Başkanı Tuğçe Tuna ile Ufuk Şenel, Fırat Kuşçu, İlyas Odman, Balkan Karışman ve Gizem Ünlü de hazır bulundular.

Güncel sanat alanında Türkiye’nin öncü sanatçılarından akademisyen İnci Eviner’in yürüteceği İstanbul atölyesinin çıktılarının büyük bir merak ve heyecanla beklendiği, katılımcılar tarafından ifade edildi."Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla K2 Çağdaş Sanat Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir."