MERSİN İL TANITIM TOPLANTISI

Mersin İl Tanıtım Toplantısı, 24 Ağustos 2019 tarihinde, aynı zamanda projenin ildeki yerel partneri olan Kültürhane inisiyatifinin mekânında, Proje Asistanı Şafak Ersözlü’nün sunumuyla yapıldı. Toplantıya yerel yönetimlerin kültür sanat işleri temsilcileri, üniversitelerin güzel sanatlar fakültesi departmanlarından akademisyenler, yerel kültür sanat inisiyatifleri, kültür sanat amatörleri dahil olmak üzere yirmi kişilik bir grup yoğun ilgi göstererek katılım sağladı.

Katılımcılar arasında, Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği, Mezitli Pompei Tiyatrosu, Mersin Fotoğraf Derneği, Mersin Sanat Kolektifleri, Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Çekirdek Kolektifi, İçel Sanat Kulubü, Mersin Oda Korosu, Mersin Türk Sanat Müziği Derneği ve Mersin Üniversitesi temsilcileri yer aldı.

Toplantının ardından katılımcılar ile iletişimi Kültürhane temsilcilerinin yürütmesi ve yerel katılımcı sanatçılardan oluşan grup ile gerekli toplantının yanı sıra, ilgili kurum temsilcileriyle makamlarında yapılacak görüşmelerin yine Kültürhane temsilcileri tarafından organize edilmesi üzerinde anlaşıldı."Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla K2 Çağdaş Sanat Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir."