MERSİN KONUK SANATÇI PROGRAMI

Mersin’de 14-21 Ocak 2020 tarihlerinde düzenlenen konuk sanatçı programı, Kültürhane ve Yenişehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü iş birliğiyle Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen sergiyle tamamlandı.

Program yürütücüsü konuk sanatçı Murat Germen; katılımcı konuk sanatçılar Eyhan Çelik, Rafet Arslan ve Sinan Kılıç; katkı sağlayan yerel sanatçılar Abdulla Sert, Ahmet Karabulak, Bengisu Muazzez Kurtuluş, Murat Çiçek, Nilgün Yardımcı ve Taner Tunga ile üç gün kamusal alanlarda çalışma yürüttü. Ardından dört gün boyunca sergi alanının etkin kullanımı yoluyla sanatçılar kent, bellek, mimari ve kamusal alan, kültürel miras gibi çeşitli boyut ve konularda çalışarak biriktirdikleri materyali kolaj/ montaj/ asamblaj formatında bir sergileme ile paylaşıma açtılar.

“Mersin’e Dair” başlıklı güncel sanat sergisi, 20 Ocak’taki açılış gününde kamu kurumu, sivil toplum kuruluşu ve kültür-sanat inisiyatifi temsilcilerinin de bulunduğu izleyici kitlesiyle buluştu.

 "Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla K2 Çağdaş Sanat Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir."