SİNOP İL TANITIM TOPLANTISI

Sinop İl Tanıtım Toplantısı, 2 Eylül 2019 tarihinde, Sinop Belediyesi’nin toplantı salonunda gerçekleştirildi. Kısa bir açılış ve teşekkür konuşması ile tanıtım toplantısını başlatan Proje Koordinatör Asistanı Recep Tuna, projeksiyon ile perdeye yansıtılan sunum eşliğinde projenin detaylı tanıtımını yaptı.

Aralarında Uluslararası Sinop Bianeli’nin (Sinopale) kurucusu Prof. Melih Görgün, Sinop Üniversitesi Resim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Aziz Erkan, Kadın Emeğini Kalkındırma Derneği Başkanı Funda Akalın, Sinop Sürdürülebilir Kalkınma Derneği temsilcisi Mert Karaçıkay’ın da bulunduğu akademisyen, sivil toplum temsilcisi, sanatçı ve öğrencilerin oluşturduğu 21 katılımcı, yapılan sunumu ilgiyle takip etti.

Daire Konuk Sanatçı Programı’nın ortağı Troya Kültür Derneği’nin temsilcisi ve proje asistanı Fatma Deniz Erbaş da Çanakkale deneyiminden söz ederek her iki şehirdeki bienal organizasyon ekiplerinin yakın temasına vurgu yaptı. Katılımcılardan gelen sorular da detaylıca yanıtlandıktan sonra, Sinop’taki konuk sanatçı programının yürütücüsü olacak sanatçı Ferhat Özgür ile Sinop ziyareti yapıldığında bir kez daha görüşmek üzere sözleşildi ve toplantı tamamlandı.

 "Bu yayın Avrupa Birliği’nin yardımıyla hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Koordinatör Faydalanıcı K2 ÇAĞDAŞ SANAT DERNEĞİ sorumlu olup, herhangi bir şekilde AB’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığının görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz. | This publication has been prepared with the financial support of the European Union. K2 Contemporary Art Association is the sole responsible of the content of this publication, the content cannot be interpreted as reflecting the opinions of the EU in any way."